borówka amerykańska

Borówka amerykańska to smaczna bomba witaminowa

Borówka amerykańska to znany i ceniony przysmak. Dzięki jej walorom smakowym i słodkiemu posmakowi, ma wiele zastosowań w sztuce kulinarnej. Biorąc pod uwagę jej dość niewielkie wymagania w uprawie, czytaj więcej »

Borówka amerykańska

Borówka amerykańska - co warto o niej wiedzieć?

Owoce borówki amerykańskiej to prawdziwe bogactwo witamin, minerałów, ale również kwasów organicznych i flawonoidów. To pokaźna porcja naturalnego zdrowia, którą uprawiać możemy we własnym ogródku. J czytaj więcej »

 

Borówka amerykańska - co warto o niej wiedzieć?

Owoce borówki amerykańskiej to prawdziwe bogactwo witamin, minerałów, ale również kwasów organicznych i flawonoidów. To pokaźna porcja naturalnego zdrowia, którą uprawiać możemy we własnym ogródku. Jak sadzić borówkę i jak ją pielęgnować, by obficie plonowała każdego roku? Dowiedz się tego z naszego dzisiejszego artykułu.

Jakie wymagania ma https://wWW.PODKARPACKIESADY.PL/21-borowki-amerykanskie Borówka amerykańska?

Borówka amerykańska jest rośliną prostą w uprawie, ale dość wymagającą jeśli chodzi o warunki glebowe. Jej uprawa na mniej zasobnych w składniki pokarmowe ziemiach jest możliwa, ale wiąże się z jej wymianą. Borówka bardzo dobrze rośnie na ziemi kwaśnej, warto więc zadbać, by zapewnić jej podłoże odpowiedniej jakości. Do tego celu można wykorzystać torf ogrodniczy, który po wymieszaniu z piaskiem i niewielką ilością rodzimego gruntu będzie idealnym podłożem do uprawy tej rośliny. Zanim posadzimy borówkę, musimy wiedzieć, że pomimo dużego zapotrzebowania na wodę, nie lubi ona rosnąć w miejscach podmokłych.

Powinniśmy zapewnić jej stały dostęp do wody, ale zadbać o przepuszczalną i zasobną w składniki pokarmowe glebę. Roślina ta ma bardzo płytki system korzeniowy, nie jest wiec przesadnie odporna na susze i wymaga stałego podlewania. Najlepiej do tego celu wykorzystać systemy automatyczne. Zaniechania w tej kwestii mogą skutkować marszczeniem się owoców i słabym smakiem. W celu zachowania odpowiedniej wilgotności można zdecydować się na ściółkowanie. Nie tylko zwiększy utrzymywanie wilgoci w korzeniach, ale również będzie miało wpływ na większe zakwaszenie gleby.

Jak sadzić borówkę?

Borówki można sadzić przez cały rok, pod warunkiem, że kupimy sadzonki w doniczkach. W jaki sposób je sadzić? Sprawa jest stosunkowo prosta. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża powinniśmy wsadzić sadzonki borówki amerykańskiej do niewielkiego dołka i przysypać ziemią. Pamiętajmy, by zbyt mono jej nie uklepywać. Zdecydowanie lepszym sposobem jest solidne zalanie miejsca posadzenia wodą. Dzięki temu ziemia dokładnie obklei korzenie młodej rośliny, a tym samym umożliwi szybki rozrost systemy korzeniowego. Sama uprawa borówki amerykańskiej nie jest specjalnie trudna. Roślina ta bardzo dobrze rośnie w naszych warunkach i jest niezwykle odporna na wszelkie choroby grzybowe, które mocno doskwierają truskawkom, malinom czy drzewom owocowym. Dobrze prowadzona plantacja może dać szybkie i bardzo obfite plony, dlatego warto zdecydować się na posadzenie borówki amerykańskiej w ogrodzie.

Podstawą szybkiego wzrostu są dobrze rozwinięte sadzonki borówki w wieku przynajmniej 3 lat. Zapewniają one szybkie przyjęcie i adaptację do nowych warunków gruntowych. Warto wybierać sprawdzone szkółki specjalizujące się w tych roślinach. Jedną z nich są Podkarpackie Sady, które znane są ze sprzedaży wysyłkowej roślin owocowych. Zakupy w tym sklepie sprawiają, że w krótki czasie otrzymujemy wybrane przez siebie sadzonki. Są one dobrze zabezpieczone, dlatego wysyłka nie powoduje żadnych problemów z przyjęciem. Podkarpackie Sady to gwarancja roślin z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym, który do minimum redukuje ryzyko nieprzyjęcia się danej sadzonki.

Artykuły powiązane